Regulamin Ogólnoserwerowy

Podstawowe zasady, obowiązują na wszystkich naszych serwerach.

Regulamin EastCore.eu

Zasady obowiązujące na wszystkich serwerach (również Discord):

§1. Administracja A) nie ponosi odpowiedzialności za włamania na konta graczy. B) nie ma prawa używać swoich permisji do celów osobistych. Złamanie punktu B nazywamy nadużyciem permisji, członek administracji, który dopuści się tego kilkukrotnie (każdemu może się raz czy dwa zdarzyć) zostanie zdegradowany.

§2. Konta o nazwach użytkowników zawierające treści wulgarne, o tematyce erotycznej, nawołujące do nienawiści lub powszechnie uważane za obraźliwe będą banowane lub zmieniane na naszych serwerach.

§3. Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z odpowiedzialności za jego złamanie.

§4. Na serwerze zabrania się: A) zaśmiecania czatu B) obrażania innych osób C) używania słów wulgarnych, o tematyce erotycznej lub powszechnie uważanych za nieodpowiednie* D) przeszkadzania członkom administracji, np. wchodzenia na kanał głosowy sprawa-do-administracji i pytania o to, czym się różni gej od pedała. (Były takie sytuacje...) E) bezpodstawnego oskarżania (kiedy chcemy kogoś zgłosić należy wykorzystać do tego możliwość pisania na odpowiednich kanałach na Discordzie lub możliwość napisania wątku na forum). Bez dowodów nie ma sprawy. Kiedy zgłaszamy musimy mieć gotowe dowody do przesłania i wysłać je w przeciągu maksymalnie 15 minut od oskarżenia. F) kłótni (nie inteligentnych, konstruktywnych dyskusji, zabraniamy kłócenia się o głupie rzeczy, drobnostki, ponieważ to zaśmieca czat i wprowadza niemiłą, nieprzyjemną atmosferę) G) udostępniania i rozpowszechniania danych osobowych/poufnych innych użytkowników H) reklamowania innych serwerów Minecraft, Discord, itp. I) wyłudzania od graczy bądź administracji przedmiotów, rang, danych graczy (haseł, maili, adresów, danych osobowych) J) wykorzystywania błędów gry lub serwera K) używania wspomagaczy (cheatów, clickerów itp. itd.). Do wspomagaczy nie zaliczane są OptiFine, Mini Mapy, BlazingPack, LabyMod. L) podszywania się pod jakiekolwiek osoby M) celowego wprowadzania w błąd (np. wciśnij alt+f4, wtedy dostaniesz diamenty)

§5. Administracja nie jest odpowiedzialna za stracone w jakikolwiek sposób przedmioty w grze. Wyjątkiem są przedmioty utracone w wyniku błędu serwera i przedmioty utracone w wyniku nadużycia permisji przez osobę z administracji.

§6. Rangi zakupione w sklepie mogą zostać nadane z opóźnieniem. Aby otrzymać je również na Discord należy połączyć konta Minecraft i Discord.

§7. Podczas bycia sprawdzanym przez członka administracji, gracz powinien stosować się do jego/jej poleceń.

§8. Gracz ma prawo odwołać się od kary poprzez serwer Discord (kanał #odwołaj-się-od-bana), email: kontakt@eastcore.eu bądź forum (Dział zgłoszeń). Odwołanie jest możliwe tylko wtedy, gdy gracz posiada twarde dowody udowadniające jego niewinność. Gracz może również przeprosić i liczyć na przebaczenie 😉

§9. Kwestie nieuregulowane w regulaminie rozstrzyga Właściciel serwera.

§10. Gracz, który podczas sprawdzania nie przyzna się do używania cheatów/wspomagaczy automatycznie zgadza się na wgląd Administratora w pliki jego komputera za pośrednictwem takich programów, jak np. AnyDesk, TeamViewer. Nic nie zostanie udostępnione osobom trzecim, ekran Twojego komputera zobaczy tylko sprawdzający administrator.

§11. Właściciel serwera (i osoby przez niego wyznaczone) ma prawo do zmiany regulaminu w każdym momencie.

§12. Przekupstwo (lub jego próba) administratora jest karalne. Jeśli członek administracji przyjmie ofertę, zostaje zdegradowany, a gracz karany jest banem (czas bana zależny jest od tego, jak bardzo sprawa jest poważna).

§13. Administracja serwera ma prawo zmienić hasło gracza jedynie w wypadku, kiedy konto zostało skradzione/gracz zapomni hasła. Do zmiany hasła w celach jego odzyskania potrzebne są dowody potwierdzające tożsamość, udowadniające, że konto należy do danego gracza.

§14. Nikt na naszym serwerze nie może zobaczyć Twojego hasła (nawet Właściciel). Twoje hasło jest szyfrowane i bezpiecznie przechowywane w naszej bazie danych.

§15. Rejestrując się na serwerze wyrażasz zgodę na przeglądanie Twoich prywatnych wiadomości (msg) przez administrację w celu ich moderowania. Nie są one w żaden sposób publikowane lub wykorzystywane, ani udostępniane osobom trzecim.

§16. Na serwerze zabrania się posiadania alternatywnych kont (zwanych też jako “alty” i “multikonta”). Jeśli masz rodzeństwo musisz zgłosić to wcześniej (przed wejściem brata/siostry na serwer), gdy wejdziecie na serwer możecie zostać poproszeni o udowodnienie, że jesteście dwoma różnymi osobami. Możecie np. jednocześnie poskakać na spawnie.

§17. Użytkownicy będą karani za wszelkie działania przeciw serwerowi.

Wymiary kar stosowane w przypadku złamania regulaminu: Ostrzeżenie - §4 A,B,C,E,F Wyciszenie - §4 A,B,C,E,F,H Wyrzucenie z serwera - §4 A,B,C,D,F,N,J Zbanowanie (tymczasowe) - §4 J,K,L,M,I,J,K, §16, §12, §17 Zbanowanie (permanentne) - §4 G,H,I,K,L,M, §12, §17 Specjalne łamanie regulaminu skutkuje zwiększonym wymiarem kary!

Każdy odpowiada za swoje konto i swój komputer. Nie przyjmujemy wymówek typu "Brat mi cheatował na komputerze", nawet jeśli są prawdziwe. W przypadku włamania na konto należy zgłosić się na Discordzie (kanał #pomoc-i-zgłoszenia) lub na forum.

Dotyczy tylko Serwera Minecraft (wszystkich trybów): 4 ostrzeżenia = czasowy ban (tempban) 12h Kolejne 4 ostrzeżenia (razem 8) = czasowy ban (tempban) 24h Kolejne 4 ostrzeżenia (razem 12) = czasowy ban (tempban) 24h Kolejne 4 ostrzeżeń (razem 16) = permanentny ban Co miesiąc wszystkie ostrzeżenia każdego gracza zostają usunięte.

Pamiętaj, aby kierować się zdrowym rozsądkiem. Nie rób rzeczy, które wydają się Tobie złe.

Dotyczy wszystkich serwerów! Jeśli osoba pomimo ostrzeżeń/kar czasowych (temp) ciągle łamie regulamin może dostać bana.

Starą wersję regulaminu (archiwum) z przed 01.05.2020 znajdziesz tutaj